->
Teismo posėdyje ieškovas, gudriai žybčiodamas akimis, kalbėjo:
— Aš radau dvi auksines monetas: vieną, pagamintą Romoje 49 m.p.m.e., kitą — Ivano I laikų. Žinodamas atsakovo aistrą seniems daiktams, pasiūliau pirkti šias monetas. Jis jas paėmė neva ištirti. Po savaitės, kai aš paprašiau grąžinti monetas arba už jas užmokėti, jis įžūliai pareiškė, kad jų visai neėmęs ir net nematęs savo akyse. Tad aš reikalauju, kad teismas įpareigotų atsakovą man atlyginti už šias monetas.
— O iš kur jūs žinote, kad monetos senos? — paklausė teisėjas.
— Ant vienos jų buvo įspausta data „49 m.p.m.e.“, o kitoje — valdovo portretas ir užrašas „Ivanas I“.
— Viskas aišku,— tarė teisėjas.— Ieškovo parodymai yra melagingi. Aš manau, kad būtina jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn už siekimą apgaule pasipelnyti.
Kaip teisėjas suprato, kad ieškovas melavo?
Atsakymas: 104.49 m. p. m. e. Romos piliečiai nežinojo, nei kada prasidės mūsų era, nei kad tuomet buvo 49 m.p.m.e. Žymuo „prieš mūsų erą” buvo įvestas daug vėliau, norint atskirti datas, einančias chronologine tvarka prieš tas, kurios ir sudaro „mūsų erą”. Pirmasis iš carų Ivanų gyvas nesivadino „Ivanu I”; kol neatsirado Ivanas II, daugiau valdovų šiuo vardu nebuvo.
atsakovas sake kad nera mates monetu, vadinasi ieskovas jam turejo jas parodyti, bet jis negalejo ju parodyti jeigu jos buvo pas atsakova!
Ant monetu negali buti uzrasyti vardai ar metai pries kristu nes tais metais niekas nezinojo kelintais metais jie gyvena